Aktualności Galeria

Rowerem do grobu ks. Popiełuszki – pielgrzymka 2019

Sierpień dla wielu z nas stoi pod znakiem pielgrzymowania. Mowa oczywiście o Częstochowie. Jednak w naszej parafii tradycją się stały się różnie pielgrzymki rowerowe do ważnych miejsc związanych z naszą wiarą, jak również z ojczyzną. Tegoroczna miała miejsce  od 16 do 23 sierpnia. Był to już XI tego typy wyjazd.

Po przejechaniu około 400 km dotarliśmy do Warszawy. Tam przez dwa dni, czyli poniedziałek i wtorek, mieliśmy okazję na nowo poznać naszą stolicę. Dotarliśmy do najważniejszych celów naszej pielgrzymki. Jednym z nich był grób bł. ks. Jerzego i muzeum jemu poświęcone. Nasz przewodnik był bezpośrednim uczestnikiem tamtych wydarzeń. Znał ks. Jerzego, więc bardzo emocjonalnie przedstawił historię jego życia. Kolejnym ważnym punktem pielgrzymki była Świątynia Opatrzności Bożej. Zrobiła ona na nas ogromne wrażenie. Na uwagę zasługuje połączenie myśli architektonicznej z symbolicznym przedstawieniem treści i wartości, o jakich to miejsce ma przypominać i pouczać.  Ufni w Bożą Opatrzność, modląc się złożyliśmy hołd dziękczynienia Bogu za wszystko, co spotkało i co spotka nasz kraj i nas samych. Wpisem do księgi pamiątkowej przypieczętowaliśmy oddanie siebie i całej parafii Opatrzności Bożej.

W pielgrzymce wzięły udział 22 osoby. Najstarszy pan Bronek miał 71 lat, najmłodsza Gosia miała lat 13. Przejechaliśmy łącznie ponad 820 km w tym ok. 70 po Warszawie. Obyło się bez poważniejszych problemów i awarii.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wytrwałość, żelazną kondycję i miłą atmosferę. Ks. Bartkowi za przewodnictwo duchowe, Czesławowi za wzorowe przygotowanie trasy, Władkowi za pomoc logistyczną, pani Ewie za wypożyczenie samochodu. Wam Wszystkim za wspieranie nas modlitwą. Bez Was by się nie udało…

Mamy nadzieję, że owoce wyjazdu będą w nas trwać i się rozwijać.

Do zobaczenia za rok, jeśli Bóg pozwoli…

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.