Ogłoszenia Parafialne

        V niedziela Wielkiego Postu.

1.Gorzkie żale o godz. 16,3o. Misterium Drogi Krzyżowej w intencji „O Miłosierdzie Boże dla naszych rodzin” dzisiaj o godz. 18,oo – poprowadzimy je ulicami Strumienia i zakończymy na Rynku. W piątek Droga Krzyżowa o 17,3o i o 20,oo.

2.W rekolekcje – nauki ogólne w poniedziałek, wtorek i w środę na Mszach św. o godz. 8,oo i o 18,oo, w Zbytkowie o 16,3o. W niedzielę o 12,oo nauka stanowa dla mężczyzn. W poniedziałek, wtorek i w środę o 19,3o nauka stanowa dla młodzieży ponad gimnazjalnej. W środę na godz.12,oo Msza św. dla osób chorych, starszych, samotnych, cierpiących i niepełnosprawnych, połączona z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia chorych. Dokładny plan rekolekcji znajduje się w gablotce, w gazetce strumieńskiej, oraz na stronie internetowej naszej parafii.

3. W Rekolekcje spowiadamy: codziennie od 7,3o do 8,oo i od 17,30 do 18,oo. Dodatkowo we wtorek od 10,oo do 10,45 dzieci z kl. III do VI i dorosłych, oraz od 16,oo do 18,oo.

W środę ofiarą na Mszach św. wesprzemy całe dzieło misyjne Zgromadzenia Redemptorystów i podziękujemy księdzu rekolekcjoniście.

5.W czwartek od godz 8 prosimy panów do pomocy przy przestawieniu rusztowań na Rynku i przygotowanie sceny do Niedzieli Palmowej. Początek misterium Niedzieli Palmowej o godz 12. Po inscenizacji i procesji na rynku dodatkowa Msza św. w naszym kościele dla uczestników misteriów – zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy niedziela palmowa poświęcenie palm na każdej Mszy św. Tradycyjnie palmy będzie można nabyć u członków Akcji Katolickiej przed każdą Mszą św. Po Mszy św. o 9,3o zapraszamy na II konkurs z nagrodami: Burmistrza, i Proboszcza za najpiękniejsze palmy wykonane własnoręcznie.

7. Ksiądz Biskup Roman, zaprasza młodzież naszej diecezji na świętowanie dnia młodzieży w Niedzielę Palmową, w naszej Katedrze o godz. 13,3o; spotkanie przy kościele Trójcy Przenajświętszej, skąd wyruszy procesja z palmami.

8. Zachęcamy do nabywania baranków i świec wielkanocnych Caritasu.