Ogłoszenia Parafialne

 

           XI Niedziela Zwykła.

1.Zapraszamy dziś na Litanię do Serca Jezusowego na godz. 16,3o, wraz z Procesją eucharystyczną w oktawie „Bożego Ciała” . W tygodniu Litania po Mszy św. wieczornej.

2. W liturgii tygodnia wspominamy:

  • w środę – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  • w piątekUroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji uroczystości. Jest to zarazem ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę św. dziękczynną: na 8,oo społeczność Szkoły Podstawowej, a na 9,oo społeczność Gimnazjum. W piątek o 15,oo wyjazd z Rynku na „Wypoczynek z Bogiem” naszych dzieci do Biskupina.
  • w sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jak co roku w tym dniu piesi pielgrzymi ze Skoczowa do Częstochowy będą w naszej Parafii mieć dwugodzinną przerwę. Przywitamy ich w naszym Sanktuarium około godz. 13,oo, a następnie ugościmy poczęstunkiem w domu Jana Pawła II. Zapraszam panie do pomocy w ugoszczeniu pielgrzymów, z ciastem i kompotem dla nich.

3. Serdeczny „Bóg zapłać” Bractwu św. Barbary i rodzinom, które przygotowały ołtarze na „Boże Ciało”, tym którzy udekorowali swoje domy, dzieciom komunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty, chórowi, Służbie Liturgicznej, Pocztom Sztandarowym i wszystkim uczestnikom Procesji. Dziękuję także za zorganizowanie Koncertu Uwielbienia w Zbytkowie.

 

4. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbierana ofiara na dzieci i młodzież wyjeżdżające na rekolekcje.