Ogłoszenia Parafialne

 

           WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego i Litania Loretańska dzisiaj o 16,3o; w ciągu tygodnia Nabożeństwa Majowe i od czwartku czerwcowe o 18,3o.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

  • we wtorekśw. Jana Sarkandra, patrona naszej Diecezji.
  • w środęświęto Nawiedzenia NMP.
  • w czwartekśw. Justyna, modlimy się za wszystkie dzieci, rozpoczynamy Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • w sobotęśw. Karola Lwangi i Towarzyszy. Z racji pierwszej soboty zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP na godz. 6,3o.

3 . W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek modlimy się w intencji powołań do kapłaństwa i zakonów.

W pierwszy piątek zapraszamy do spowiedzi na 17,3o zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne. O 9,oo wyjazd do chorych. Zgłaszamy ich u siostry w zakrystii.

4. W czwartek 1 VI o 16,3o prosimy rodziców dzieci wyjeżdżających na „Wypoczynek z Bogiem” do Biskupina, o wpłatę ostatniej zaliczki w kwocie 300 zł. Spotkanie w domu św. Jana Pawła II.

5. W sobotę 3 VI w ramach czuwania przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego zapraszamy Parafian na AKATYST do Ducha Świętego, który zostanie odśpiewany w naszym sanktuarium po Mszy św. wieczornej. Prosimy o przyniesienie świec z okapnikami.

6. W przyszłą niedzielę odbędzie się coroczna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra w Skoczowie. Przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i po raz dziesiąty Święto Dziękczynienia.

7. Za tydzień w niedzielę tradycyjnie do puszek przed kościołem będzie zbierana ofiara na Świątynię Opatrzności Bożej – Wotum Narodu w Warszawie.