Galeria

Zbiórka żywności dla ubogich

Weekend 15-16.12 minął pod znakiem tej jednej z najbardziej podstawowych misji Kościoła- posłudze ubogim. Parafia strumieńska po raz kolejny zorganizowała w sklepie „Auchan” w Żorach zbiórkę żywności. W ten sposób pragniemy pomóc ubogim z naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy tym, dzięki którym ta akcja mogła się odbyć: dyrekcji sklepu „Auchan” z Panem Grzegorzem- naszym parafianinem- na czele; młodzieży, która pod opieką ks. Stanisława aktywnie włączyła się w zbiórkę przez te dwa dni oraz naszemu parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu za przygotowywanie paczek. Bóg zapłać!

Błogosławione ręce, które się otwierają, nie prosząc nic w zamian, bez „jeśli”, bez „ale” i bez „być może”: to są ręce, które sprawiają, że na braci spływa Boże błogosławieństwo.

(Papież Franciszek, z Orędzia na I Światowy
Dzień Ubogich, 19.11.2017 r.)

Leave a Comment